Çalışma Ofisini Yeniden Hayal Et

OfficeYard Ofis Hizmetleri A.Ş. Büyümeye Devam Ediyor

OfficeYard Ofis Hizmetleri A.Ş. Büyümeye Devam Ediyor

“Çalışma Ofisini Yeniden Hayal Et” sloganıyla hayat bulan OfficeYard sunduğu hizmetlerle benzeri olan paylaşımlı ofis şirketlerinden Doğada olmasıyla sıyrılmaktadır. İnsanların aslında doğaya ait olduğu ve doğanın enerjisiyle hayatlarını iyileştirebilecekleri mottosuyla, metropolde yaşayan, yoğun ve stresli çalışanlar için bir nebzede olsa hayatlarına dokunabileceği, çalışanlara sosyal fayda sağlayabileceği, doğanın enerjisiyle streslerinden uzaklaşabileceği, doğanın sesiyle kendini bulabileceği ve yaratıcılıklarını arttırabileceği alanlara sahiptir.

OfficeYard Doğa içerisinde Hazır ofis Kiralama, Toplantı alanları, Kurumsal Etkinlik ve Organizasyon ve Günlük Ofis Kiralama hizmetleri sunmaktadır.

İlk yerleşkesi olan Riva’daki tesisinin deniz kenarında olması ayrı bir güzellik katmaktadır. Faaliyete geçtikten sonra Küçük, Orta ve Büyük ölçekli kurumsal şirketlere ismini duyuran OfficeYard, Ekip ruhu ve motivasyonu için şirket çalışanlarına muazzam bir gün yaşatmak için Kurumsal şirketleri Riva’daki tesisinde ağırlamaya başlamıştır.

Bir şirketin doğada çalışma günü ise şu şekilde planlanmaktadır. OfficeYard’a gelen çalışanlar sabah kahvaltıları sonrasında kendileri için ayrılmış çalışma ofisleri ve co-working alanlarda çalışmalarına başlayıp toplantılarını yapmaktadırlar. Öğlen yemeğine kadarki sürede Coffee break ikramlarla kendilerine enerji verici yiyecek ve içeceklerle çalışmalarına devam etmektedirler. Çalışanlar OfficeYard içerisinde kendilerini nerede daha huzurlu ve rahat hissedebileceklerse kendilerinin belirlediği alanlarda çalışma özgürlüğüne sahiptir. İster Deniz manzarasına karşı isterse ağaçlar altında. Öğlen yemeği vaktinde kendileri barbekü yapabilirler ya da sunulan yiyecek ve içecek hizmetlerden faydalanabilirler.

Gün içerisinde molalarında Ekip arkadaşlarıyla voleybol oynayabilir veya Ekip ruhu ve motivasyonu için ortak oynayabilecekleri kutu oyunlarıyla veya aktivitelerle günlerini birbirlerine bağlanarak daha heyecanlı hale getirebilirler. Ayrıca Doğaya katkı sağlamak ve bir anı bırakmak isteyenler bahçede istedikleri bir alana şirketleri adına bir fidan dikerek ömür boyu sürecek bir bağlılığı da başlatmış oluyor. Bu durumda OfficeYard olarak bizim söyleyebileceklerimiz; Çalışanların mesai bitiminden sonra daha çok vakit geçirmek istemeleri ve OfficeYard’ı terk etmek istemedikleridir. Bütün firmaların ortak kanısı “Sizleri daha önce niye duymadık” oluyor. Hayatımıza yeni girmiş olan bu çalışma modeli firmalar tarafından duyulmaya başladıkça trend haline gelen bir uygulama ve hibrit çalışma günü modeline dönüşmeye devam etmektedir.

Kapalı Alanda Çalışmanın Doğurduğu Problemler ve Hayatımız

Kapalı Alanda Çalışmanın Doğurduğu Problemler ve Hayatımıza baktığımızda Sürekli kapalı alanlarda yaşamak insan doğasına aykırı bir süreçtir. İnsan varoluşundan bu yana sürekli doğayla iç içe uyum sağlamış bir canlıdır. Günümüzde ise minik bir hesaplama yaptığımızda çalışma gününüzde yol dahil ortalama 12 saatiniz ofislerde geçmektedir. Sürekli olarak 1 yılınızın 6 ayını kapalı alanda geçiriyorsunuz. İş saatleri dışında evde dinlenmek ve uyumak için geçirdiğiniz ortalama 8 saatiniz ise yılda 4 ay gibi bir süre yapıyor. Yani 1 yılda toplamda 10 ay gibi bir süre kapalı alanlarda yaşıyorsunuz. 1 yılda size kalan süre 2 ay’dır. Bu süre ise çevrenize, arkadaşlarınıza, kendinize ayırdığınız süredir. Yaşantımızı daha değerli kılmak ve kendimizi ödüllendirmek biz çalışanların en temel ihtiyacıdır. Bilirsiniz ki metropolde yaşamak, trafikli, stresli, gürültülü, hava kirliliğiyle iç içe bir ortamda yaşamaktır. Emekli olunca metropolden uzaklaşmak ise herkesin hayalidir. Bu koşullarla hayatımızı daha değerli kılmak ve kendimize, çevremize, iş arkadaşlarımızla daha kaliteli vakitler geçirmek için OfficeYard sizlere yardımcı oluyor. Kurucularının metropolde yaşayan eski beyaz yakalar olduğunu belirtmiştik. Şehirden uzaklaşmadan doğayla iç içe olabileceğiniz ve çalışırken kapalı ortamlarda geçirdiğiniz 6 aylık süreyi kısaltmak hedefimizdir.

Doğada Çalışmanın Faydaları

Doğada Çalışmanın Faydaları; Doğada olmanız ve doğada geçireceğiniz 20 dakika kortizol stres seviyenizin azalmasına ve doğada geçireceğiniz 1 saat yaratıcılığınızın %20 oranında artmasına neden oluyor. Şehir merkezlerinden uzaklaştıkça ortamda bulunan oksijen seviyesi de orantılı olarak artmaktadır. Çalışma alanlarınızdaki oksijen seviyelerinize lütfen dikkat edin. Daha verimli bir ortam yaratmak ve faydalı işler yapabilmek için en önemli unsur oksijendir. Bunların yanında kapalı ortamda yapılan 20 dakikalık toplantının uzaması verimliliğin düşmesine ve konuşulanların unutulmasına neden oluyor. O yüzden OfficeYard, doğada çalışma modelinde toplantıların yürüyerek yapılmasına ve doğada bol oksijen içerisinde yapılmasını öneriyor. Yürüyerek toplantı yapmak sıfır dikkat dağınıklığına ve %100 olarak konuşulanlara odaklanmanızı sağlıyor. Önemli iş toplantıları için düşünülmesi gereken doğada toplantı yapmak veya yürüyerek toplantı yapmaktır.

OfficeYard Çalışma Alışkanlıklarınızı Değiştiriyor

OfficeYard Lokasyonları ve Gelişmeler

OfficeYard Ofis Hizmetleri A.Ş. kurulduğu günden itibaren ilk hizmet vermeye başladığı Riva lokasyonunun yanına Şubat 2024 tarihi itibariyle OfficeYard Kulindağ yerleşkesiyle 2. Lokasyonunu Beykoz Mahmut Şevket Paşa mahallesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Doğada çalışma konseptiyle 2024 yılı içerisinde lokasyon sayısını 7-10 arasına çıkarmak isteyen OfficeYard yakın zamanda hayata geçireceği telefon aplikasyonuyla doğada çalışma altyapısını sunacağı tesislerini, rezervasyon sistemini ve onlarca çeşit hizmetiyle birlikte canlıya alacaktır. Doğada çalışma alanlarını teknoloji ile birleştiriyoruz.

Lokasyon Özellikleri

5 dönüm arazi içerisinde Deniz kenarında çalışma alanlarıyla hem doğayı hem de ofisleri buluşturmaktadır. Yiyecek içecek hizmetleriyle kendinizi evinizde hissedebileceğiniz samimi bir ortam.

8 dönüm orman içerisinde 10’larca metre uzunluğunda çam ağaçları içerisinde hem doğayı hem ofisleri buluşturmaktadır. Yiyecek ve alkollü alkolsüz içecek hizmetiyle hem de konaklayabileceğiniz samimi bir ortam. (Alkol mesai sonrası satışı yapılmaktadır)

Tesislerin Ortak Özellikleri ve Sizlere Vadettikleri

Doğa, huzur, stres atılabilecek ve kendinizi dinleyebileceğiniz sessiz ortamlar, yaratıcılığınızı arttırabileceğiniz ortamlar, Ekip Ruhu ve Motivasyon, Oksijen, Saygı, Samimiyet, Güler yüz, Dinginlik, aylarca konuşulacak bir çalışma günü deneyimi ve bir daha gelme isteği.

Doğa içerisinde belli periyotlarla bir gün geçirmeniz; Ekip Ruhu ve motivasyonun yanında değer kattığınız yaşantınızı daha anlamlı hale getirecektir.

“Bugün Ofisimiz OfficeYard” diyerek OfficeYard ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir